Format Kitap
Barkod 9786057384256
Yayın Tarihi 2022-10-15
Yayın Dili Türkçe
Sayfa Sayısı 160
Kapak Ciltsiz
Kağıt 1.Hamur
Basım Yeri Ankara

Emeği Geçenler :
Yazar   : Ramazan Kağnıcı

Her şiir, ödenmiş bedellerin hikâyesidir. Hasret mangalında pişen yüreklerin iniltisidir. Her mısrada bazen ilmik ilmik gözyaşları, bazen buram buram hasret, bazen de çığlık çığlık suskunluk vardır.
Bir etkinlik için çalışma yaparken geldi aklıma şiirlerin hikâyeleri. Çünkü bana göre şiir meyvesinin ağacıydı hikâyeler. Merak ettim meyvesini yediğim ağaçları. Araştırmaya başladım şiirlerin hikâyelerini. Anlatamıyorum, Geri Gelen Mektup, Mihriban, Sessiz Gemi, Sitare, Bülbül derken kasa kasa meyvelerin, dal dal ağaçlarını aradım kitaplarda. Kimi gözyaşı gibi dökülmüştü mısralara, kimi inci gibi dizilmişti sayfalara, kimi kuş olup uçmuştu dilden dile, kimi ateş olup düşmüştü gönüllere…
Yahya Kemal gibi baktım rıhtımda Cemile’nin arkasından, Orhan Veli gibi düğümlendi sözcükler boğazımda, Atsız gibi yeşil gözlerde kayboldum, kaside pazarında söz satanlara Nesimi gibi haykırdım, Akif gibi secdelere kapandım Tacettin Dergâhı’nda, Cahit Sıtkı gibi sevgilinin dilinden yazdım en güzel aşk mektuplarını kendime, Dilaver Cebeci gibi Ayla’nın gözlerinde gezdim vahaları, uçsuz bucaksız vadileri…

Ramazan KAĞNICI


Ramazan Kağnıcı tarafından kaleme alınan bu kitap, şiirlerin ve şairlerin daha iyi anlaşılmasına katkı sunacaktır. İnsan bu hikâyeleri okurken şairler gibi düşünüyor, şairler gibi görüyor bazen. Eminim ki bu kitap, her okuyucuda aynı duyguları uyandıracaktır.

Doç. Dr. Mehmet Korkud AYDIN

Bu kitapta kurgulanan şiirlerin hikâyelerini okumaya başlayınca Atsız’ın, yeşil gözlerinde kaybolduğu öğretmen canlandı gözlerimde. Aldırma Gönül’de Karadeniz’in dalgaları vurdu bedenime. Nesimî’nin haykırışları çınladı kulaklarımda. Nurullah Genç’in yağmuru damladı yüreğime. Kısacası, her hikâyede şiirin kahramanı olan o şaire dönüşüverdim birden.

Dr. İsmail YILDIZ

Bu kitaptaki hikâyelerin bazılarını yazarla yaptığımız bir yolculuk sırasında dinlemiştim kendi ağzından. Bu hikâyeleri dinlemekten inanılmaz derecede keyif almış, kendisinden Murat Göğebakan’ın “Vurgunum” adlı parçasının da hikâyesini yazmasını istemiştim. Beni kırmayıp kitabına onu da alması beni çok mutlu etti. Ben dinlerken büyük keyif almıştım, inanıyorum ki okurları da büyük keyif alacaklardır.

Prof. Dr. Mustafa MÜJDECİ

devamını oku..
Kategori : Genel
% 30
indirim
54.60
Liste Fiyatı : 78.00
Kazancınız : 23.40
Favorilere Ekle
Ürün Satışta. %30 indirim