Format Kitap
Barkod 9786256910645
Yayın Tarihi 2023-05-10
Yayın Dili Türkçe
Orjinal Adı Keşke Sadece Seyircisi Olabilseydim;Sinema, Tiyatro ve Futbol
Baskı Sayısı 1.Baskı
Sayfa Sayısı 400
Kapak Karton
Kağıt Kitap Kağıdı
Boyut 135 X 210

Emeği Geçenler :
Yazar   : Ülkü Tamer

Ülkü Tamer, birçok sanat dalıyla ilgilenmiş bir sanatçıdır. Onun özellikle çocukluğunda Gaziantep’te başlayan sinema sevdası ve bu sevdanın farklı bir boyutu da olan İstanbul yıllarındaki tiyatroya olan ilgisi sanatçı kişiliğini çeşitli açılardan zenginleştiren bir yöne sahiptir.
Tiyatro ve sinema, Ülkü Tamer’in dünyasının farklı birer penceresidir. Bu sanatlarla kurduğu iletişim, onun sanat dünyasını son derece ilginç yapmakla kalmaz, bir şairin hayatı boyunca estetik zevkler aldığı farklı evrenlerle kendi dünyasını nasıl doldurduğunu da gösterir. Ülkü Tamer’in yaşantı zenginliğinin farklı bir yönü de onun futbola olan sevgisidir. Bu yüzden yine çocukluğunda başlayan futbol sevgisi, onun hayatında yer etmiştir. Anılarıyla harmanladığı futbol yazıları, bir şairin futbola dair sevgisinin ve anılarının inceliklerini göstermesi açısından da okur için başka bir keşiftir.
Keşke Sadece Seyircisi Olabilseydim, pekâlâ, şairin Gaziantep’te başlayıp İstanbul’da büyüyüp genişleyen duyuş gücünün, geniş ilgi alanlarını şiirle süsleyişinin, ne yöne dönerse dönsün orada bir şair olarak bulunuşunun, olağanüstü belgeleri olarak okunabilir

devamını oku..
Kategori : Genel
% 30
indirim
97.30
Liste Fiyatı : 139.00
Kazancınız : 41.70
Favorilere Ekle
Ürün Satışta. %30 indirim