Format Kitap
Barkod 9786259909103
Yayın Tarihi 2023-05-10
Sayfa Sayısı 416
Kapak Kuşe
Kağıt

Emeği Geçenler :
Yazar   : Alperen Aydın

Babam şehit olduğunda, yalnızca biz değil bir millet yetim kaldı.
-Mansur Önlü (Medet Önlü’nün Oğlu)

Medet Önlü, tarihi vatanından uzak, yabancı bir ülkede doğup büyümüş olmasına rağmen, siyasi görüşü Çeçen halkının geleneksel değerleri temelinde şekillenmiştir. Medet Önlü, özgürlük ve bağımsızlık ülküsü uğrunda cesur bir savaşçıydı
-Ahmed Zakayev (Çeçenistan İçkerya Devleti Başbakanı)

Medet Önlü ve Muhsin Yazıcıoğlu yine aynı yerde buluştu. Medet Önlü’nün sıcak yatağında ölmeyeceğini biliyorduk. Çünkü o bir dava adamıydı. İnandığı değerler için mücadele etmekten kaçınmıyordu. Çeçenistan kadar Türkiye de Medet Önlü’nün sevdasıydı.
-Mahir Damatlar (Gönüllerde Birlik Vakfı Başkanı)

Yıllar önce öğrenci evinde hangi heyecanla anlatıyorsa, aynı heyecanla anlatıyordu Çeçen direnişini. Hayatını adamıştı bu kutlu davaya. Bir davaya inanmışlığın, bir davaya adanmışlığın yürüyen anıtı gibiydi.
-Ahmet Hakan (Gazeteci-Yazar)

İkinci Çeçen savaşı sona erip, Çeçenistan Rus hegamonyası altına girdikten sonra da; Medet Önlü tek kişilik bir ordu olarak mevcut Kadirov yönetimine karşı mücadele etmeye devam etti.
-Mehdi Nüzhet Çetinbaş (Kafkas Vakfı Kurucu Başkanı)

Vatanımızın yalnızlığı Medet Önlü’ye kalmıştı!
-Şerif Ali Işık (ÇİC Fahri Konsolosluğu K.Maraş Eski Temsilcisi)

Dostun ve düşmanın şahitliğinde, Medet Önlü’nün yegâne çabası, halkının yaşamını korumaktı. O bir Qoman Siy, “Halkının Onuru”dur!
-Ülkü Menşure Solak (Gazeteci-Yazar)

Bir ara ayaktaydık ve İmam Alim Sultan’ın kendisine hediye ettiği kamayı eline alarak, “Allah dileyen herkese onunki gibi bir şehadet nasip etsin” demişti. Bir duanın böylesine tüyler ürpertici bir biçimde kabulüne bir daha şahit olmadım.
-Murat Atrışba (Avukat)

Medet Önlü’nün katlini aydınlatmak, Türkiye’nin namus borcudur.
-Hakkı Öznur (Araştırmacı-Yazar)

Medet Önlü, Kafkasya halklarının haklı ve onurlu özgürlük davasını olması gereken zeminde, yani Müslüman bir Kafkasyalı olarak sürdürüyordu.
-Tayyar Tercan (Gazeteci-Yazar)

Medet Önlü, Rusya-Çeçenya savaşları sırasında Türkiye’de en önemli rolü üstlendi. Türkiye ve İslam dünyası, Çeçenistan cihadı ile ilgili doğru bilgileri Medet Önlü’nün konferansları ve basın açıklamaları ile öğrendi.
-Ali Kutlu (Geçmiş Dönem Çardak Belediye Başkanı)

Katiller belki tek bir kişiye ateş ettiler ama onunla birlikte hepimizi öldürdüler…
- Aza Saidova

devamını oku..
Kategori : Genel
Bu üründen 45 adet satılmıştır.
% 25
indirim
75.00
Liste Fiyatı : 100.00
Kazancınız : 25.00
Favorilere Ekle
Ürün Satışta. %25 indirim