Format Kitap
Barkod 9786054599899
Yayın Tarihi 2015-10-30
Yayın Dili Türkçe
Baskı Sayısı 3.Baskı
Sayfa Sayısı 536
Kapak Ciltli
Kağıt 2.Hamur
Boyut 135 X 210

Emeği Geçenler :
Yazar   : Cengiz Zengin

Rahmetli Başbuğ Alparslan TÜRKEŞ'in düşüncelerinden oluşan bu eser, aradan yıllar geçmesine rağmen sanki bugün söylenilmiş, bugün yazılmış gibi tazeliğini, güncelliğini korumakta, yol göstericiliğine devam etmektedir. Bu canlılığını daha uzun yıllar koruyacağından emin olduğumuzu da söylemeliyiz. Bu kitaptan her kesimin, her yaşta kişilerin alacağı, çıkaracağı dersler vardır. Unutulmamalıdır ki DOKUZ IŞIK daha uygulama zemini bulamamış bir medeniyet projesidir.

Dokuz Işık'ın zaman zaman çeşitli yerlerde değişik baskıları yapılmıştır. Bu da onun hâlâ önemini koruduğunun en canlı ispatı olmaktadır. Yalnız bu arada bir noktaya parmak basmak zorundayız: Yapılan bu baskıların ne yazık ki biri ötekini tutmamaktadır: Kimisi kısa, kimisi uzun vb...

Biz yaptığımız bu çalışmada 1978 yılında İstanbul'da basılmış olanını (Genişletilmiş 1.baskı) esas aldık. Gözden kaçmış kimi tashih hatalarını, dilini daha anlaşılır hale getirmenin, mükerrer ifadeleri düzeltmenin ve içindekiler kısmını eklemenin dışında metne bağlı kaldık ve yüze yakın aydınlatıcı dip not koyduk. Ayrıca kitabın başlangıç kısmına Alparslan TÜRKEŞin uzun bir biyografisini eklememizin dışında, kitaptan yararlanmayı kolaylaştıracak bir dizin oluşturmayı da ihmal etmedik.

Başbuğ Alparslan TÜRKEŞ'i rahmetlerle anıyor, okuyucuları eserle baş başa bırakıyoruz.

devamını oku..
Bu üründen 10 adet satılmıştır.
% 25
indirim
30.00
Liste Fiyatı : 40.00
Kazancınız : 10.00
Favorilere Ekle
Ürün Satışta. %25 indirim